Powody odrzucenia wniosku pożyczkowego

Odrzucenie wniosku pożyczkowego nie jest niczym strasznym. Pożyczkobiorca ma bowiem wciąż szanse na otrzymanie pieniędzy z innej firmy. Wszystko zależy od indywidualnej polityki pożyczkowej oraz konkretnych wymagań danego pożyczkodawcy. Warto więc zwrócić uwagę na to jakie wymagania mają poszczególne firmy pozabankowe.

Przed wnioskowaniem o pożyczkę warto dokonać porównania firm. W tym celu może się przydać internetowa porównywarki pożyczek, która zapewnia nie tylko informacje na temat kosztów oraz możliwych do uzyskania kwot, ale również informuje o wymaganiach pożyczkodawców. Jest to więc bardzo ważny etap, podczas którego można skreślić firmy, w których nie mamy szans na pożyczkę.

Najczęstsze powody odmowy udzielenia pożyczki


Powodów odmowy udzielenia pożyczki jest bardzo wiele. Warto więc przyjrzeć im się z bliska i przeanalizować czy któryś z nich nie dotyczy właśnie nas:


  • Niska zdolność kredytowa – jest to jeden z najczęstszych powodów odrzucenia wniosku o pożyczkę. Pożyczkodawcy bardzo dokładnie sprawdzają historię klienta oraz kontrolują bazy dłużników. Dzięki temu wiedzą czy dany klient jest uczciwy i wypłacalny czy też może pożyczenie mu pieniędzy wiąże się z ryzykiem.
  • Brak odpowiednich dochodów – co prawda firmy nie kontrolują źródła dochodów, ale mogą o nie spytać, a także zapytać o wysokość zarobków. W przypadku niskich kwot potwierdzenia dochodów nie są potrzebne, jednak w przypadku kwot rzędu kilku tysięcy, należy udowodnić firmie, że nie będziemy mieli problemów ze spłatą.
  • Aktywne i niespłacone pożyczki – firmy posiadają systemy wymiany informacji, dzięki którym wiedzą o innych aktywnych oraz niespłaconych pożyczkach danego klienta. W ten sposób chronią siebie przed nierzetelnymi pożyczkobiorcami oraz chronią potencjalnego klienta przed wpadnięciem w spiralę zadłużenia.
  • Podanie fałszywych danych lub błędy w formularzu rejestracyjnym – wszelkie nieścisłości powodują automatyczne odrzucenie wniosku.
  • Brak przelewu weryfikacyjnego lub błędnie wykonany przelew.
  • Nieprawidłowy wiek lub niespełnienie innych wymogów konkretnej firmy.

Komentarze