Kontrola pożyczkobiorców w systemie Credit Check

Na rynku pozabankowych produktów finansowych, klientom będzie coraz trudniej uzyskać chwilówkę. Wszystko za sprawą wprowadzonych przepisów, a także bardziej rygorystycznych kontroli przeprowadzanych przez firmy pożyczkowe. Jednym z narzędzi do kontroli klientów jest specjalny system Credit Check.

Dla wielu osób z problemami finansowymi pomocna pożyczka była skutecznym rozwiązaniem tych problemów. Niestety w niektórych przypadkach pożyczka taka zamiast pomóc, doprowadzała do jeszcze większego zadłużenia. Klient taki sięgał po kolejne i kolejne pożyczki wplątując się w spiralę zadłużenia. Dzięki narzędziu Credit Check firmy mają możliwość sprawdzania takich klientów.

Credit Check – na czym to polega?


Credit Check to system, dzięki któremu pożyczkodawca ma możliwość sprawdzenia czy klient posiada już pożyczkę w jakiejś innej firmie pozabankowej. Bardzo częstą sytuacją było branie pożyczki w innej firmie, która była przeznaczana na spłatę pierwszego zobowiązania. Powodowało to wzrost zadłużenia i kolejne problemy, a klient zamiast wyjść z długu, jedynie go powiększał. Dzięki systemowi Credit Check firma pożyczkowa sprawdzi czy klient jest zadłużony w innych instytucjach i odmówi mu pożyczki chroniąc go w ten sposób przed dalszym zadłużeniem oraz chroniąc własne interesy (uniknie nierzetelnego klienta).


System Credit Check działa w oparciu o ścisłą współpracę z Biurem Informacji Gospodarczej. Oznacza to, że dzięki niemu można nie tylko sprawdzić czy klient wziął już pożyczki w innych firmach, ale można również skontrolować go w bazach dłużników, takich jak BIK i KRD. Z systemu tego korzysta wiele firm, więc nie warto kłamać we wnioskach pożyczkowych i pisać, że nie ma się żadnych zobowiązań, ponieważ wszystko i tak zostanie sprawdzone.

Komentarze