Pożyczka w domu klienta – podstawowe informacje

Wiele pozabankowych firm pożyczkowych dba o wygodę swoich klientów i wprowadza do swoich ofert różne udogodnienia. Oprócz tradycyjnego przelewu pieniędzy na konto istnieje możliwość skorzystania z pożyczki, w ramach której pracownik firmy przynosi pieniądze do domu klienta. Jest to świetna opcja dla osób, które nie posiadają własnego konta lub zostało ono zajęte przez komornika.

Pożyczki pozabankowe bardzo często są wykorzystywane w sytuacjach awaryjnych. Wybierając takie pomocne pożyczki warto zapoznać się z opiniami na ich temat, które są dostępne w Internecie. Wystarczy użyć w wyszukiwarce hasła pomocna pożyczka opinie. Część firm oferujących takie pożyczki zapewnia obsługę domową u klienta. Oczywiście rynek jest pełen niepewnych firm oraz oszustów, więc warto zwrócić uwagę tylko na oferty renomowanych pożyczkodawców.

Jak działa pożyczka z obsługą domową?


Sam wniosek o pożyczkę jest składany drogą internetową. Należy w nim podać podstawowe informacje i dane z dowodu osobistego. Konieczne będzie również podanie informacji na temat źródła swojego dochodu. W ramach wniosku klient określa również czy chce otrzymać pieniądze na konto czy też mają one zostać dostarczone do jego domu. Trzeba się jednak liczyć z tym, że obsługa domowa jest droższa niż przelew, więc koszty takiej pożyczki będą wyższe.


Umowa jest oczywiście podpisywana w domu klienta w obecności pracownika firmy, który dodatkowo zweryfikuje tożsamość pożyczkobiorcy. Jeśli chodzi o spłatę pożyczki to jest ona również dokonywana osobiście. W przypadku problemów ze spłatą należy jak najszybciej skontaktować się z pożyczkodawcą i ustalić inny termin spłaty zadłużenia. W ten sposób można uniknąć nieprzyjemności i dodatkowych kosztów.

Komentarze